România are nevoie să recupereze distanţa faţă de Occident în privinţa digitalizării, să fim în poziţia de a da noi tonul altora şi nu de a gâfâi tot timpul cu 3, 4, 5 sau zece paşi în spatele celorlalţi, a declarat, marţi, la o conferinţă de specialitate, ministrul Cercetării, Inovării şi Digitalizării, Sebastian Burduja.
